Prodüksiyon kelime anlamı olarak “üretim” yani “production” anlamına gelen genellikle sinema filmi. televizyon programı, gösteri yapımı için kullanılan bir terimdir. Günümüzde reklam filmleri, video içerikler, fotoğraf çekimleri gibi medya organları için gerçekleştirilen eylemler için de “yapım” ifadesi kullanılmaktadır.
Hemen Fiyat Teklifi Alın!

Prodüksiyon Örneklerimiz

Yaptığımız işlere bir göz gezdirin.

Prodüksiyona Neden Önem Verilmeli?

Prodüksiyon şirketleri pek çok açıdan hizmet sektöründe faaliyet gösteren diğer firmalara benzerler. Ve proje bazlı veya yıllık anlaşmalarla çeşitli firma veya kuruluşların tanıtım filmi, fotoğraf, web hizmetleri, imaj ve metin. müzik, imaj gibi ihtiyaçlarını karşılarlar. Çoğu zaman saydığımız tüm bu medya ürünü çeşitlerinin hemen hepsi çoğu zaman tanıtım, pazarlama ve reklam için yapılır. Özellikle televizyon kanalları ise, daha çok izleyici çekerek firmalardan daha fazla oranda reklam alabilmek için. (daha doğrusu popüler reklam kuşakları meydana getirmek için) yapım şirketleriyle anlaşıp televizyon programları. dizi veya filmlerin yapımında rol oynayabilirler.


Prodüksiyon Şirketleri Ne Zaman Kuruldu?

Kameranın icat edilmesi ve sinema sektörünün ilk yıllarında prodüksiyon şirketleri ile “stüdyo” hemen hemen aynı anlama geliyordu. Günümüzde de yapım şirketleri genellikle isim olarak “studios” terimini sık sık kullanırlar. Bunun nedeni, sinemanın özellikle ilk yıllarında sinema filmi veya film çekmenin. çok daha kısıtlı bir zümre tarafından gerçekleştirilebiliyor olmasıydı.

1878 yılında çekilen “Horse In Motion” ve “Arrival Of A Train” için “ilk prodüksiyonlar” denebilir. Sinema sektörünün gelişmesi ve “sesli filmlerin” ortaya çıkmasına paralel olarak ilk ortaya çıkan prodüksiyon şirketi. 1912 Yılında sesli filmin mucidi olan Thomas Edison tarafından kuruldu. Daha sonra kurulan prodüksiyon şirketleri, Hollywood ve sinema endüstrisi için çeşitli yapımlar üretmeye başladılar.

Sinema ve radyoya ek olarak medya araçlarının gelişip değişmesi. yapım şekillerini ve dolayısıyla da prodüksiyon şekillerini de ciddi anlamda değiştirdi. İlk sesli film, radyo programı, televizyon programı ve animasyon filmlerle birlikte. “prodüksiyon” kelimesinin kapsamı da anlamı da önemli ölçüde değişti.


Video En Etkili Tanıtım Aracıdır!

Yaklaşık olarak 5 milyar kullanıcısı bulunan dijital platformlar ve televizyon kanallarında reklam. amaçlı filmler üreten firmamız gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmaları ile önemli düzeyde referans kazanmıştır. Aynı zamanda oldukça makul bir fiyat politikasıyla hareket eder. En iyi fiyata en profesyonel hizmet.